Смањи
Аа
Повећај

Mihajlovićeva sa UNOPS: Rodna ravnopravnost i osnaživanje žene i kroz energetski sektor

Mihajlovićeva sa UNOPS: Rodna ravnopravnost i osnaživanje žene i kroz energetski sektor

Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka rudarstva i energetike, prof. dr Zorana Mihajlović, sastala se danas sa Mikelom Telatin, direktorkom Kancelarije UNOPS u Srbiji, i sa njom razgovarala o mogućnostima saradnje u energetskom sektoru, kao i nastavku saradnje u oblasti rodne ravnopravnosti i osnaživanja žena.

Mihajlovićeva, koja predsedava i Koordinacionim telom za rodnu ravnopravnost, zahvalila je direktorki UNOPS na dosadašnjoj saradnji i svemu što čine na poboljšanju položaja žena u Srbiji.

„Rodna ravnopravnost postala je jedan od prioriteta Vlade Srbije prethodnih godina. Ne samo da imamo političku volju, već i aktivno, u saradnji resornim ministarstvom i međunarodnim partnerima, radimo na poboljšanju položaja žena. Ekonomsko osnaživanje žena, podrška lokalnim zajednicama u izradi i implementaciji akcionih planova i osnaživanje lokalnih mehanizama za rodnu ravnopravnost važne su teme i tu nam je vaša podrška značajna. Pored toga, naš cilj je da rodnu komponentu uključimo i u energetski sektor, posebno kada je reč o energetskoj efikasnosti i energetskom siromaštvu, kao i uključivanje žena u obnovljive izvore energije“, rekla je Mihajlovićeva.

Mikela Telatin čestitala je potpredsednici Vlade na dosadašnjim rezultatima i naporima koje ulaže kako u unapređenje rodne ravnopravnosti, tako i u sektoru rudarstva i energetike, kao što je to bio slučaj i u sektorima infrastrukture i saobraćaja.

„UNOPS je tu da pruži podršku, jer imamo iskustvo i ekspertizu u različitim oblastima. Prioriteti u rodnoj ravnopravnosti poklapaju se i sa našim aktivnostima, posebno kada je reč o podršci lokalnim zajednicama – od osnaživanja institucionalnih mehanizama do programa podrške ekonomskom osnaživanju žena. Spremni smo da pomognemo da se rodna komponenta uključi u energetski sektor, razvoj obnovljivih izvora energije i projekte izgradnje energetske infrastrukture. Puno je oblasti u okviru kojih možemo da sarađujemo“, poručila je ona.